Kurulduğu 1999 yılından beri alüminyum giydirme cephe sektöründe faaliyet gösteren TUNA YAPI, yüzlerce projede onlarca farklı materyali dış cephede başarıyla uygulamıştır.

Halen Darıca / KOCAELİ’de bulunan 8.000 m² kapalı 8.000 m² açık alana sahip fabrikasında üretime devam etmektedir. Ayrıca, tüm projelendirme, planlama, teklif, satınalma, muhasebe, şantiye süreçleri yaklaşık 1.300 m² alana sahip Ataşehir merkez ofisinden yönetilmektedir.

Cam cepheler, alüminyum doğramalar, alüminyum kompozit levha kaplamaları, seramik & sinterfleks, kompakt laminat kaplamaları, saçak, korkuluk, otomatik kapı uygulamaları vb. birçok ürüne ait uygulama tecrübesi olan TUNA YAPI, projelere özel uygulamalar ile çalışabilmekte ve uygulama çözümleri geliştirebilmektedir.

TUNA YAPI, sektöre yön veren yerli ve yabancı birçok marka ürün alternatifi ile çalışmaktadır. Fiyat / performans kıyaslamaları ile müşterilerinin taleplerine en uygun çözümler sunmayı amaç edinmiştir. Yurtiçinde yüzlerce projeye imza atan TUNA YAPI İngiltere, Belçika, Özbekistan, Irak, Libya, Nijerya, Cezayir, Mali, Bosna Hersek gibi birçok yurtdışı projenin dış cephe uygulamalarını başarıyla tamamlamıştır.

TUNA YAPI tüm profil işleme operasyonlarını, her türlü levha imalat proseslerini, tüm çelik altyapı ve ankraj imalatlarını bünyesinde çözebilecek teknik kadro ve üretim alt yapısına sahiptir.

Sözleşmeden başlayarak projelendirme, finans, satınalma, üretim, sevkiyat, montaj, muhasebe ve tüm yönetimsel süreçleri dijital platformda, ERP sistemi üzerinden yöneten TUNA YAPI, üretim kalitesini artırmak adına sektördeki teknolojik gelişmeleri yakından takip etmektedir.