Alüminyum Menfez

Menfez uygulamaları; mekanik tesisat ekipman çevre kapamalarının yapılması, yapı içi havalandırma veya dekoratif nedenlerle tercih edilebilmektedir. Alüminyum profil, sac büküm, cam vb. malzeme tercihleri ile oluşturulabilmektedir. Detaya uygun olarak menfez arkasında kuşteli, ısı yalıtımı hattı, hava koridoru oluşturulabilmektedir.

Dekoratif Panel

Mimari tercihler doğrultusunda cephe önlerinde çeşitli kesitlerde düşey ve yatay dekoratif kutu profil uygulaması yapılabilmektedir.

Genişletilmiş Mesh Panel Uygulamaları

Genişletilmiş mesh paneller, statik gereklilikler doğrultusunda belirlenen kalınlıktaki alüminyum levhanın istenen aralıklarla (hatve) ve istenen ölçülerde (göz aralığı) preslenmesi ve çekilerek nihai form verilmesinden oluşur. Mesh uygulaması havalandırma, gölgeleme, dekoratif amaçlarla tercih edilebilmekte, kediyolu önlerine ve direkt cephe konstrüksiyonuna bağlanabilmektedir.

Güneş Kırıcılar

Güneşin ışıma etkisinin minimize edilmesinin en verimli yolu ışığın cephe yalıtım hattının dışında kesilmesidir. Bu da güneş kırıcı sistemleri ile sağlanabilmektedir. Firmamız yatay düşey profil uygulamaları, perfore ve genişletilmiş mesh güneş kırıcı çözümleri konusunda onlarca projede çok çeşitli özelliklerde güneş kırıcı çözümünü başarıyla uygulamıştır.

Kediyolu Uygulamaları

Cephe temizlik hattının oluşturulması, havalandırma alanları kazanımı, gölgeleme elemanlarına taşıyıcı altyapı teşkili vb. nedenler ile uygulanan kediyolu uygulamalarında firmamız birçok bağlantı detayı ile çözüm geliştirmiş ve uygulama tecrübesi kazanmıştır.

Korten Levha Kaplama

Dış ortam koşullarına oldukça dayanıklı paslandırılmış çelik malzemedir. Yapı üzerinde eskitme bir efekt verilmek istendiğinde mimarlarca tercih edilen bir uygulama çözümüdür.

Perfore Levha Uygulamaları

Gölgeleme, havalandırma veya dekoratif nedenlerle tercih edilen perfore levha uygulaması direkt cephe konstrüksiyonuna veya ikincil cephe kaplaması olarak kediyolu konstrüksiyonuna bağlanabilmektedir. Tesisimizde yer alan CNC punch makinemiz ile farklı şekil ve ölçülerde birçok perforasyon işlemini bünyemizde çözmekteyiz.

Terra Cotta Baget Uygulamaları

Farklı kesitlerde (kutu, dairesel, badem vb.) ve renklerde, kil esaslı terra cotto profillerin özel askı çözümleri ile cephe önlerinde veya bağımsız uygulamasıdır. Firmamızın bu uygulamaya ait referanslarını inceleyebilirsiniz.

Wire Mesh Uygulamaları

Paslanmaz halat veya çubukların farklı formlarda dokunması ile oluşturulan wire mesh uygulaması çoğunlukla dekoratif korkuluk çözümlerinde ve cephe önü dekoratif eleman olarak karşımıza çıkmaktadır.