Alüminyum Kompozit Levha Kaplamaları

Sağır yüzey kaplaması olarak en yüksek uygulama yüzdesine sahip kompozit levhalar renk ve desen grupları dışında yangın sınıflandırması açısından da A2, B1 ve B2 olarak guruplara ayrılmaktadır. Hafif bir kaplama malzemesi oluşu, uygulamasının pratik ve diğer alternatiflerine göre ekonomik oluşu başlıca tercih sebepleri arasındadır. Yerli ve ithal birçok marka alternatifine sahip olan kompozit levha uygulaması, silikon dolgulu, açık derzli, demir veya alüminyum konstrüksiyon üzerine, münferit veya cephe sistemi içerisine uygulanabilmektedir.

Granit Seramik Kaplama

Dış cepheye uygun özel olarak üretilen granit seramik cephe sistemi, yıllardır çeşitli alt konstrüksiyon seçenekleriyle uygulanmaktadır. Genellikle 10-12 mm arası kalınlıklarda ve 60×60, 30×60, 60×120 cm ebatlarda uygulanan granit seramik onlarca renk ve doku alternatifine sahiptir. Konstrüksiyon üzeri yapıştırma sistem, klipsli sistem ve gizli klipsli sistem alt konstrüksiyon seçenekleri ile montajı yapılabilmektedir.

Porselen Seramik Kaplama

3 – 6 mm kalınlıklarda genellikle fiber mesh takviyeli olarak üretilen porselen seramik malzemesi çok çeşitli renklerde ithal ve yerli olarak temin edilebilmektedir. Genellikle 1000×3000 mm, 1200×3600 mm gibi büyük ebatlarda temin edilen ve projeye uygun şekilde ebatlanarak veya bütün olarak montajlanan porselen seramikler, konstrüksiyon üzeri yapıştırma sistem ve gizli klipsli sistem olarak uygulanabilmektedir.

Terra Cotto Cephe Kaplama

Özel formlarda fırınlanmış kil esaslı bir malzeme olarak dış cephede kullanılan terra cotta uygulaması, nefes alan sağır cephe kaplaması sınıfında yer almaktadır. İthal ve yerli üreticilerden çok çeşitli kesit, ebat ve renklerde temin edilebilmektedir.

Kompakt Laminat Cephe Kaplama

Kompakt Laminat kraft kağıt katmanlarının özel reçineler ile yüksek ısıda basınçta preslenmesi sonucu oluşturulmaktadır. Son yıllarda dış cephe malzemesi olarak kullanılmakta olan kompakt Laminat doğal ahşap görüntüsü ve yüksek yüzey dayanımı nedenleri ile tercih edilebilmektedir. Agraflı ve konstrüksiyon üzeri yapıştırma sistem olarak uygulanabilmektedir.