GREENWICH DESIGN DISTRICT

Toplam 14 Bloktan oluşan Greenwich Design District (GDD) Projesi North Greenwich lokasyonunda O2 Arena’nın karşısında yer almaktadır. 8 farklı mimari grubun çalıştığı proje, Time dergisinde yayımlanan “2021 yılının en harika yerleri” listesinde yer almaktadır.

Teknik Detay

Assemblage Architects tarafından dizayn edilen C3 Blokta free form bir plan çevresine alüminyum profil kaplama uygulanmıştır. Üst katlarda kompozit, zemin kat ve terasta alüminyum doğrama sistemleri kullanılmıştır.

6A Architects tarafından dizayn edilen A2 ve B2 Blokta, cephe ve doğrama yanında, Terrazo kaplama, oluklu panel kaplama, konik giriş saçağı vb. cephe uygulamaları TUNA YAPI tarafından tamamlanmıştır.
Architecture 00 tarafından dizayn edilen C1 Blokta alüminyum cephe ve doğrama sistemleri, polikarbonat kaplamalar, solid panel kapılar bulunmaktadır.
Yine Architecture 00 tarafından dizayn edilen D1 Blok, C1 Bloğa benzer karakteristikler taşımaktadır.
Mole Architects imzası taşıyan C2 Blokta dış cephe kaplaması olarak korten kullanılmıştır. kompozit doğramalar, çak ışıklık ve çevre kaplamaları Tuna Yapı tarafından çözülmüştür.
Yine Mole Architects imzası taşıyan D2 Blokta dış cephede ışığa göre renk değiştiren (dichroic) cam ve profil kaplama kullanılmıştır. Kompozit doğrama önlerinde havalandırma perforasyonları bulunmaktadır
Ayna efektli kompozit levha kullanılarak görünmeyen bina algısına sahip A1 blok Barozzi Veiga Architects tarafından tasarlanmıştır.
Yine Barozzi Veiga Architects tarafından tasarlanana D4 Blokta ise siyah kompozit levha kaplama uygulanmıştır. 2 blokta da giydirme cepheler, pencereler, menfez kaplamalar, saçaklar bloklara uygun olarak tasarlanmıştır.
David Kohn Architects tarafından dizayn edilen A4 ve B4 Bloklarda dijital baskılı camlar kullanılmış, bina cephesinde heykel sergileme alanları oluşturulmuştur.
Adam Khan Architects’e ait A3 Blok tasarımında, çift sıra dökme beton (Insitu) içerisinde colinear çubuk giydirme cephe uygulaması yapılmıştır.

Benzer Projeler